Podsumowanie sondażu nr 5 „Czy uważasz, że system doskonalenia zawodowego inspektorów pracy powinien w szerszym zakresie uwzględniać studia podyplomowe, czy kursy kwalifikacyjne finansowane lub dofinansowywane przez pracodawcę?”
Głosowanie odbywało się na naszej stronie internetowej w okresie 15.04.2012r. – 15.05.2012r. Odnotowano ponad 1800 wejść na stronę SIPRP. Spośród głosujących 92% wypowiedziała się za poszerzeniem dotychczasowych form doskonalenia zawodowego, a jedynie 8% głosujących było przeciwnych takiemu rozwiązaniu. Wyniki sondażu wskazują na wyraźnie wyartykułowaną potrzebę wzbogacenia obecnego systemu doskonalenia zawodowego pracowników Państwowej Inspekcji Pracy … aktualnie opierającego się na szkoleniach w Ośrodku Szkolenia PIP we Wrocławiu – poprzez wprowadzenie systemu finansowanych lub dofinansowywanych przez pracodawcę studiów podyplomowych oraz kursów kwalifikacyjnych. Jak się wydaje, takie „rynkowe” podejście to jedyna droga zdobycia i poszerzenia przez inspektorów wiedzy specjalistycznej, nawiązania kontaktu ze praktykami i teoretykami z określonych dziedzin wiedzy. Kontakty ze środowiskiem akademickim umożliwić mogą także nasze wyjście ze swoistego „szkoleniowego getta”… i zapewne przyczyni się do podniesienia poziomu szkoleń we Wrocławiu, na czym nam wszystkim bardzo zależy.
W następnym sondażu zapytamy Was „Czy w związku z trwającym realnym spadkiem wynagrodzeń w Państwowej Inspekcji Pracy jesteś za przyłączeniem się do akcji protestacyjnej pracowników sfery budżetowej?”
komentarze 3 do wpisu “Podsumowanie sondażu nr 5 „Czy uważasz, że system doskonalenia zawodowego inspektorów pracy powinien w szerszym zakresie uwzględniać studia podyplomowe, czy kursy kwalifikacyjne finansowane lub dofinansowywane przez pracodawcę?””
24 maja 2012
Szkolenie w obecnym kształcie we Wrocławiu to moim zdaniem drenowanie budżetów Okręgów, bo np. koszt przerwy kawowej na osobę to podobno 20 zł (i za co) – za kubek kawy lub herbaty i 2 herbatniki (jak starczy).
25 maja 2012
Oczywiście, że PIP powinien dofinansować dokształcanie inspektorów pracy. Wcale nie musi angażować własnych środków. UE posiada na ten cel środki. Trzeba tylko trochę chcieć. Potwierdza się w tym przypadku przysłowie o psie ogrodnika.
27 maja 2012
Kanalizacja systemu szkoleń przez OSPIP wrocław to działanie mające na celu jedynie uzasadnienie utrzymanie tego molocha w strukturach pip. System jest bardzo drogi i o to chodzi aby wrocław dostawał kupe kasy za pseudo szkolenia. Gdyby te pieniądze poszły na szkolenia w ośrodkach profesjonalnie zajmujących się konkretnymi zagadnieniami np . studia podyplomowe, specjalistyczne konferencje, sympozja itp to liczba szkoleń zredukowałaby się o 80% we wrocławiu, a co za tym idzie i dochody ospip też. wszysty ci ludzie tam musieliby się sprężać szukać klientów na wolnym rynku. część musiano by zredukować. Byłby taniej.