(Nie)zwykłe nagrody w Głównym Inspektoracie Pracy – ciąg dalszy.

21 listopada 2015 | Bez kategorii

 

 

SIPRP - logoZ kronikarskiego obowiązku informujemy, że w internetowym wydaniu „Gazecie Wyborczej”  z dnia 21.11.2015 r. zamieszczono obszerny artykuł Adriany Rozwadowskiej: „4 „trzynastki” szefowej PIP. W sumie 40 tys. zł dodatków do pensji”.

 

Read more: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,19221006,4-trzynastki-szefowej-pip-w-sumie-40-tys-zl-dodatkow-pensji.html

 

 

Publikacja na ten temat na naszej stronie internetowej (http://www.siprp.pl/niezwykle-nagrody-w-glownym-inspektoracie-pracy/) wywołała liczne i zróżnicowane komentarze – z którymi oczywiście można się nie zgadzać. Warto zapoznać się natomiast z komentarzami zamieszczonymi w omawianym artykule: Marka Mnicha – przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność 80”, Senatora Jana Rulewskiego, a przede wszystkim nowego wicemarszałka Sejmu Stanisława Tyszki.

 

A co o tym myślą przypadkowi przechodnie zapytani przez reportera „Superstacji” na ulicach  Warszawy oraz znany ekonomista Marek Zuber ? –
http://www.superstacja.tv/Wiadomosc/Czternastki_Pietnastki_Rekordowe_Premie_W_Panstwowej_Inspekcji_Pracy,1481858/Kraj/index.html

 

O tej sprawie pisano też na stronie www.fakt.pl – http://www.fakt.pl/politycy/iwona-hickiewicz-sama-przyznala-sobie-cztery-nagrody,artykuly,592635.html

 

aktualizacja – 23 i 25.11.2015r


Zamieszczenie komentarza do danego wpisu oznacza uprzednie zapoznanie się z odpowiednim regulaminem zawieszonym na stronie głównej SIPRP i akceptację jego postanowień. Jednocześnie informujemy, że Zarząd Główny SIPRP nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy – są to wyłącznie prywatne opinie użytkowników.

komentarzy 37 do wpisu “(Nie)zwykłe nagrody w Głównym Inspektoracie Pracy – ciąg dalszy.”

  • 1 Romek napisał(a):

    może warto przypomnieć też zarobki w ROP
    http://www.fakt.pl/2050-zl-za-godzine-pracy-w-sejmowej-radzie-ochrony-pracy,artykuly,446515,1.html
    taka sejmowo – rządowo – inspekcyjna norma 🙂

  • 2 nipek napisał(a):

    http://www.superstacja.tv/Wiadomosc/Czternastki_Pietnastki_Rekordowe_Premie_W_Panstwowej_Inspekcji_Pracy,1481858/Kraj/index.html

  • 3 kkk napisał(a):

    Spokojnie, już wszystko się układa. W zamian za delikatne potraktowanie aparat GIP zadeklarował lojalność. Po korytarzach krąży już nazwisko. Człowiek z głębokiej prowincji. Ułożony i oswojony. Ciekawe czy będzie mu się chciało cokolwiek zmienić w zastałym układzie ???

  • 4 Filomen napisał(a):

    Do OIP-a w Bydgoszczy tylko czekać kiedy będziesz monitorowany.

  • 5 Romek napisał(a):

    do kkk: KTO?

  • 6 ALF napisał(a):

    A może to nie były (nie)zwykłe nagrody tylko taka wczesna „BARBÓRKA”

  • 7 Ciekawy napisał(a):

    Ciekawe czy Kierownictwo PIP wzorem Prezydium Sejmu te w moim przekonaniu nieetycznie przyznane sobie nagrody przeznaczy na cele społeczne np pomoc dla Domu Dziecka ?

  • 8 bryksy napisał(a):

    Do „ciekawy” – trzeba byłoby mieć krztę czci i honoru! ja na to nie liczę i… chyba się nie przeliczę!

  • 9 kkk napisał(a):

    Ale jednak do wzajemnej adoracji doszło. Pani Mrzygłocka odebrała OD SWOJEGO PODWŁADNEGO GŁÓWNEJ INSPEKTOR PRACY NAJWYŻSZE WYRÓŻNIENIE W SFERZE OCHRONY PRACY-NAGRODĘ IM.H.KRAHELSKIEJ.
    No cóż koło się zamyka…

  • 10 aRa napisał(a):

    Żenada o tych nagrodach pisała już wyborcza. Teraz w zamian za zamiatanie spraw wewnętrznych inspekcji pod dywan przyszła kolej na Mrzyglocka [usunięte przez moderatora z uwagi na naruszenie regulaminu ]. Szczyt hipokryzji aby skompromitowani nagradzali kogokolwiek czymkolwiek.

  • 11 GGG napisał(a):

    Nie wiem czy w GIP-ie ci ludzie są tacy bezczelni czy głupi? Zaraz po ujawnieniu niezbyt pochlebnych faktów dotyczących kierownictwa, przy istniejącej dyskryminacji w zatrudnieniu i braku podwyżek od kilku lat Oni wprowadzają politykę antykorupcyjną, w której zapisują między innymi: „Należy wskazać na pewne symptomy, które choć nie muszą, mogą stanowić o większym ryzyku wystąpienia przedmiotowych zjawisk: – problemy finansowe zatrudnionych pracowników,…życie na kredyt…” – no cóż. Przypuszczam, że większość z nas jest już podejrzana ;(.
    Ale najlepsze jest to: „Najważniejszym elementem skutecznej strategii walki z korupcją jest promowanie uczciwych, przejrzystych i klarownych zasad przez kierownictwo instytucji. Pracownicy muszą mieć świadomość i pewność, że przełożeni sami postępują uczciwie.” – no cóż szkoda dalej komentować…

  • 12 xenomorph napisał(a):

    Amen.